Informace o letu balónemhorkovzdušný balón na zemi

Nabízíme hodinový vyhlídkový let horkovzdušným balónem. Délka letu se stanovuje podle podmínek a síle větru. V den letu - sraz před letem, přesunutí na místo startu, rozbalení balónu, postavení balónu, let balónem, přistání balónu, křest prvoletců, přesun na místo srazu. Tato akce zabere většinou tři až čtyři hodiny. Létáme po celý rok, když je hezké počasí a v Liberci a Českém ráji. V případě zájmu zajistíme let kdekoliv po celé České republice.

Létáme s vámi v Českém ráji už více než 8 let, využíváme znalosti místních podmínek

Koš naplňujeme 4-5 pasažéry nebo 2-3 pasažéři. Záleží na velikosti horkovzdušného balónu. Koš naplňujeme jednotlivci. Jestliže, si přejete soukromí, je možné zakoupit si privátní balíček, kde můžete letět s přáteli nebo s rodinou. Privátní balíček má tu výhodu, že si můžete sami zvolit místo, kde bude proveden start horkovzdušného balónu. Start na jiném místě je však nutné sdělit s dostatečným předstihem. Po přistání Vás pokřtíme jako prvoletce i s šampaňským, po kterém dostanete křestní list vzduchoplavce s Vaším novým šlechtickým jménem, které bude obsahovat i titul.

Abyste měli památku, na tento emotivní zážitek doporučujeme si sebou vzít fotoaparát nebo videokameru. Ptáte se, jaké oblečení je vhodné? Nemusíte si kupovat speciální oblečení, stačí obyčejné, nejlépe sportovní, oblečení a pevnou nepromokavou obuv. Oblečení vybírejte podle ročního období. V koši je téměř stejná teplota jako na zemi. V koši při letu nefouká vítr!

Horkovzdušné balóny mohou v letním období létat od 6:00 do 9:00 hodin od 18:00 do 21:00 hodin. Na jaře a podzimu se díky ubývání intenzitě slunečního záření pohybují doby létání kolem poledne. Nelétáme v bouřce, dešti, sněžení ani při silném větru. 

Chcete vzít děti? Doporučujeme věk více jak 7 let, aby mohly vidět přes hranu koše (115cm). Zvažte, zda Vaše děti dokáží vydržet hodinový let v balónu. Pokud si přejete letět s dětmi, doporučujeme zvolit jeden z privátních balíčků, abyste měli koš pro sebe.

Lokality kde létáme:

 • Český ráj - Hrubá skála, Vyskeř, Prachovské skály, Trosky, Sobotka, Mladějov, Sedmihorky, Malá Skála
 • Státní zámek Sychrov - vzlety ze zámeckého parku
 • Liberec - Let libereckou kotlinou a přelet Ještědského hřebene
 • Frýdlantsko - let napříč Frýdlantským výběžkem a okrajem Jizerských hor
 • Lužické hory - Nový Bor, Jablonné v. P., Cvikov

Desatero kvalitního letu balónem

 1. Kupující je při koupi letenky informován o maximálním počtu osob v koši a seznámen s obchodními podmínkami.
 2. V případě příznivých podmínek je let podřízen přáním pasažérů. Létáme ve výšce do 500 m. Pokud to podmínky dovolí, vystoupáme až 1000 m nad zem.
 3. Vyhlídkový let se koná při vhodném počasí pro let balonem. Dohlednost je větší než 10 km a celková délka letu je větší než 5 km.
 4. Doba letu může být zkrácena pouze po dohodě s pasažéry. Pokud zkrátíme let o více než 15 minut než uvádí typ balíčku, je možnost opakování letu.
 5. Každý pasažér, který letí poprvé, je po letu pokřtěn a získá křestní list vzduchoplavce. Křest má slavnostní charakter a jeho součástí je přípitek sektem.
 6. Všichni pasažéři  jsou provozovatelem pojištěni podle platných předpisů.
 7. Každý pasažér je před letem poučen o předpokládaném průběhu letu a možných rizicích.
 8. Maximální důraz je kladen na bezpečnost letu.
 9. Platnost letenky je jeden rok a může být bezplatně prodloužena dle dohody.
 10. Klient má právo nejpozději tři dny před plánovaným startem zrušit svůj let a sjednat si nový termín bez storno poplatků.
 11.